wersja angielskawersja niemiecka

 

Nasza firma:

 MALTAN Zakład Garbarski jest firmą rodzinną, o udokumentowanej, sięgającej minionego stulecia tradycji rzemieślniczej. Początek firmie dał Pan Adam Malinowski rodem z Podola, który w młodości pracował w garbarni w Krasnymstawie, a po ślubie przeniósł się do Zwolenia i tu kontynuował pracę w zawodzie.
Syn Adama Malinowskiego, Stanisław był także garbarzem i jako "falcer" pracował w garbarniach rejonu zwoleńsko-radomskiego.
Już w okresie II Rzeczpospolitej Panowie Adam i Stanisław podejmowali próby własnej produkcji skór prowadząc tzw. "szaflik" specjalizując się w garbowaniu skór obuwiowych. Po zakończeniu II wojny światowej Ryszard Malinowski syn Stanisława uzyskał koncesję na prowadzenie warsztatu garbarskiego, który powstał w 1956 roku na terenie posesji nr 19 przy ulicy Traugutta w Zwoleniu. Była to firma rodzinna której wspólnikami byli ojciec Ryszarda, Stanisław, Henryk i Stefan Malinowscy.
Mimo braków maszyn, limitów chemikaliów dzięki ciężkiej pracy warsztat rozwijał się. Znaczący postęp nastąpił w początkach lat 80. W tym okresie spółka garbarska ze Zwolenia zaczęła być znana nie tylko w regionie ale i w całej Polsce jako producent dobrej skóry obuwniczej.
Piętnaście lat temu pałeczkę przejął najmłodszy z pokolenia Malinowskich, Cezary, absolwent Zespołu Szkół Przemysłu Skórzanego w Radomiu i Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej. Wraz z ojcem powołuje on do życia nową spółkę, pod obecną nazwą Maltan Zakład Garbarski.
Następuje ekspansja firmy na rynki europejskie - główne kierunki to Włochy i Niemcy, powstaje nowy, nowoczesny zakład produkcyjny z pełną infrastrukturą ekologiczną, zwiększa się znacząco zatrudnienie i poszerza ofertę produktową firmy.
Dziś Maltan to prężnie działająca firma, znana w Polsce i w Europie o dużym potencjale produkcyjnym, nowoczesnym parku maszynowym, dbająca o środowisko i swój region, firma w której tradycja przeplata się z nowoczesnością, a każdy klient jest najważniejszy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy.

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!